Vďaka cestovému poisteniu môžete v zahraničí ušetriť

Od Jozef Šperka

Čer 29

V dnešnej dobe je cestovné poistenie takmer bežnou súčasťou každej cesty, či už služobnej alebo súkromnej dovolenkovej. Poisťovne na Slovensku ponúkajú viacero možností aj variantov poistenia.

Prečo je dôležité sa poistiť?

Zdravotnícky systém na Slovensku poskytuje totiž oveľa lacnejšie služby aj lieky, ako zdravotnícke systémy v ostatných európskych krajinách či vo svete. Pokiaľ by ste neboli poistení, musíte si všetky úkony u lekára či lieky platiť sami. Aj pri bežnom zranení či náhlom ochorení sa účet u lekára alebo v lekárni môže vyšplhať do výšky niekoľkých stoviek až tisícov eur, ktoré je zväčša potrebné zaplatiť na mieste. Cestovné poistenie však garantuje preplatenie všetkých zdravotných úkonov a liečebných nákladov pri pobyte v zahraničí.

Poistenie v cene dovolenky

Pokiaľ sa vyberiete do zahraničnej destinácie cez sprostredkovateľské služby cestovnej kancelárie, je vysoká pravdepodobnosť, že poistenie si budete môcť dokúpiť priamo k vašej dovolenke. Mnoho cestovných kancelárií spolupracuje s poisťovňami a ponúka možnosť poistenia do väčšiny destinácii. V takomto prípade sa o celé vaše poistenie postará cestovka a vy budete mať dovolenku takmer bez starostí.

Cestovateľom sa môže viac vyplatiť celoročné

Pokiaľ sa počas roka chystáte na niekoľko dovoleniek, radi trávite predĺžené víkendy v zahraničí či máte naplánovaných množstvo služobných ciest, určite oceníte celoročné cestovné poistenie. Poisťovne zväčša ponúkajú celoročné poistenie s výhodnými cenami, takže jedno poistenie na celý rok vás v konečnom dôsledku môže stáť menej, ako keby ste sa poistili niekoľkokrát na kratšie doby trvania poistenia.

Za cestovným poistením cestovať nemusíte

Cestovné poistenie hravo vybavíte aj z pohodlia domova. Mnohé poisťovne ponúkajú možnosť poistiť sa online, pričom v niektorých prípadoch môžete dostať aj zľavu, práve pri poistení cez internet. Takisto môžete poistiť aj viacero osôb a zvoliť si poistenie potrebné určené práve pre vašu cestu do zahraničia. Pokiaľ nemáte k dispozícii internet, mnohé poisťovne ponúkajú možnosť poistiť sa dokonca cez SMS.

Čo všetko by malo kryť cestovné poistenie?

V prvom rade poskytuje poistné krytie liečebných nákladov v zahraničí, no pripoistiť sa dá aj množstvo ďalších krytí. Ide napríklad o úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie storna dovolenky, ubytovania, letenky, batožiny či dokonca privolanie opatrovníka, pripoistenie športových aktivít, poistenie kľudnej dovolenky alebo poistenie pekného počasia. Možností je mnoho, treba si len zvoliť tie správne.